02/08/2016

Тварини, заради яких варто відправитися в Австралію

Австралія — унікальний світ, населений дивовижними мешканцями. Деякі тварини «зеленого континенту» не зустрічаються більше ніде в світі, а про існування інших ми навіть і не підозрюємо. У цій статті ми познайомимо вас із самими цікавими і незвичайними представниками тваринного світу Австралії, заради яких справді варто відвідати цю чудову і своєрідну країну.

Коала: звір, що живе на евкаліпті

Подорож до Австралії: коала
Тварини Австралії: коала

Цей звір дуже схожий на ведмедика з сірою шерстю, тільки дуже маленького, так як важить всього п’ятнадцять кілограмів. Коала живе в здебільшому на деревах, майже не спускаючись на землю. Завдяки гострим кігтям коала швидко і вправно лазить по деревах. Харчується листям евкаліпта і за добу з’їдає приблизно кілограм листя. Причому вона вміє відрізняти старі листя від молодих, адже молоде евкаліптове листя досить отруйне.

Коала — швидкий звір і справжній акробат. Вона вправно перестрибує з гілки на гілку, з дерева на дерево, навіть не думаючи про можливість падіння. Тварина проводить на деревних гілках все життя, спускаючись лише тоді, коли дерева знаходяться далеко один від одного. Ви можете не боятися заразитися від коали паразитами. Вони на ній просто не водяться, тому що її хутро пахне ароматом евкаліпта!

Качкодзьоб: чи то птах, чи то звір

Австралія: качкодзьоб
Фауна Австралії: качкодзьоб

Це забавне створіння ви одразу пізнаєте по великому лопаткообразному дзьобу, який надає йому подібність із птахом. Самка качкодзьоба відкладає яйця у шкарлупі, схожою на м’яку плівку. Вона висиджує їх приблизно десять днів, у гнізді, як птах. І все ж качкодзьоб не птах, а ссавець. Дитинчата з’являються на світ абсолютно голими — без шерсті, і сліпими. Щоб погодувати їх, мати лягає на спину, а малята злизують молоко, яке сочиться з її пір. А коли вони підростають, самка переносить їх до водойми, щоб вони вчилися полювати на дрібних тварин. Нора качкодзьоба знаходиться на березі водойми.

Тварина відмінно плаває, що ще більше споріднює її з водоплавним птахом. У качкодзьоба лапи з перетинками і обтічне тіло. А на суші звірятко рухається насилу і виглядає незграбно. Полює не більше години — рано вранці або пізно ввечері. Ловить черв’яків, риб, личинок, рачків та іншу водну дрібницю. Дзьоб у цього дивного звіра плоский і широкий, як у качки. А зубів взагалі немає, – тільки два ороговілих горбка на язику, якими він і перетирає їжу з допомогою дзьоба.

Кенгуру: символ Австралії

Тварини Австралії: кенгуру
Австралійський кенгуру з дитинчам

Кенгуру вже давно став символом Австралії. Рудий кенгуру взагалі майже не боїться людини, так що за ним спостерігати простіше всього. Тварина пересувається на задніх лапах, стрибками, що в стоячому положенні робить його схожим на людину. Передні лапи у кенгуру короткі, а задні сильні і довгі, також, як і довгий сильний хвіст.

Великі вуха допомагають вловлювати навіть дуже слабкі звуки. Самці б’ються переважно передніми лапами. Але іноді в запалі бійки вони починають нападати всіма чотирма лапами, спираючись тільки на хвіст.

Дитинча кенгуру народжується настільки слабким, що самці доводиться доношувати його в особливої сумці на животі. Кенгуреня з’являється на світ голим і сліпим, вагою всього в один грам і довжиною в два сантиметри. В сумці дитинча живе до восьми місяців.

Передніми лапами кенгуру хватає предмети — його пальці відмінно розвинені. Кенгуру пересувається довгими стрибками і можуе, незважаючи на вагу близько 70 кілограмів, дуже швидко рухатися. Древісні кенгуру набагато менше звичайних і живуть в лісі на деревах.

Ще одні представники сімейства кенгурових — валлабі. Вони — майже точна копія кенгуру, тільки меншого розміру. Найбільше валлабі водиться в національному парку Флиндерса.

Кузу: звір, що живе на деревах

Австралійський звір Кузу
Австралійський кузу

Маленький нічний сумчастий звірок, що живе на деревах. Чіпляється за гілки сильним хвостом, як це роблять мавпи. Живиться квітами, корою, деревним листям, але може випити і пташині яйця. Живуть кузу, збираючись у великі галасливі зграї, недалеко від людей.

Крихітний сумчастий вовк

Австралійський сумчастий вовк
Подорожі до Австралії: сумчастий вовк

Цей звір ймовірно в насмішку названий грізним ім’ям «сумчастий вовк», настільки він крихітний. Довжина одного з видів цієї сумчастої миші досягає всього 4,5 сантиметрів. Зараз цей рідкісний вид хижака зберігся тільки на Тасманії, та й там до середини XX століття був майже винищений.

Тасманійський диявол

Австралійський тасманійський диявол
Подорож до Австралії: Тасманійський диявол

Звір з такою страшною назвою з вигляду зовсім не так грізний. Розміром він з невелику собаку. Але його чорний окрас, велика зубаста паща і люта вдача так налякали перших тасманійських колоністів, що вони прозвали його тасманський дияволом або сумчастим чортом.

Полює тасманійський диявол вночі, а вдень ховається в заростях кущів. У битві звірятко дуже лютий, може побитися і перемогти сильнішого супротивника, такого, як собаку. Хоча, ймовірно, поганий характер у нього формується від нестачі спілкування. Якщо його зловити дитинчам, то можна легко приручити і прив’язати до себе.

Єхидна: великий їжак з дуже довгими голками

Австралійська єхидна
Подорож до Австралії: єхидна

На вигляд ця тварина схожа на великого їжака з дуже довгими голками. Вага єхидни — від 2,5 до 5 кілограмів. Ще одна цікава особливість — вузький довгий «дзьоб», довжиною в 7,5 сантиметрів, — прямий або злегка зігнутий. Він потрібен звірку, щоб шукати їжу у вузьких щілинах нор, звідки ехидні зручно діставати її своїм липким і довгим язиком. Саме на кінці дзьоба і знаходиться рот — дуже маленький і без зубів. Він відкривається лише на 5 мм.

Цей дзьоб дуже чутливий, з його допомогою єхидна відчуває навіть ледь помітні рухи електрополя, що відходять від дрібних тварин. Загалом, майже екстрасенсорика! Самка відкладає всього одне яйце. Вилуплине дитинча єхидна доношує в сумці. Харчується малеча, злизуючи молоко з живота матері. Гострі довгі голки відмінно захищають єхидну. У неї майже немає ворогів, за винятком австралійців, які іноді полюють на неї, як на дичину.

Австралійська пустельна жаба: 5 років без води!

Австралійська пустельна жаба
Подорожі: австралійська пустельна жаба

Австралійська пустельна жаба вражає своєю пристосованістю до суворих місцевих умов. Ця пустельниця накопичує в організмі стільки води, що, зариваючись глибоко в мул, здатна просидіти там близько п’яти років, чекаючи дощі! Вона виходить на поверхню тільки тоді, коли в пустелі починається злива.

Хоботноголовий кускус — звір, який живиться нектаром

Австралійський хоботноголовий кускус
Подорож до Австралії: кускус

Кажуть, що нектар — їжа богів, але харчуватися їм навчилися і деякі ласуни з тваринного світу. У пустелі цінується будь-яка їжа, тому хоботноголовий кускус живиться нектаром. Морда у нього подовжена, а нектар він збирає особливими щіточками.

Гребнехвоста мишевидка-мульгара: життя без води

Гребнехвостая мышевидка-мульгара
Австралія: гребнехвостая мышевидка-мульгара

Гребнехвоста мишевидка-мульгара отримує рідину з тканини своїх жертв. А сеча з її організму виводиться в концентрованому вигляді, зводячи втрати води до мінімуму. Так що цей звір не п’є воду взагалі!

Вомбат: чарівний невидимка

Австралійський вомбат
Подорож до Австралії: вомбат

Вомбат — чарівний звір, який легко приручається людьми, незважаючи на обережність і лякливість. Зовні це чарівна тварина, схожа на хом’ячка-велетня. Найбільші особини сягають у довжину метр двадцять сантиметрів, а можуть важити до сорока кілограмів.

Австралійці дуже люблять вомбатів за милий і м’який характер, і тримають їх, як домашніх вихованців. Хоча, незважаючи на травоядность, нападати на них не варто. У разі небезпеки тварина може відмінно захистити себе кігтями і зубами. А взагалі-то його і побачити не просто. Адже поласувати листям звір виходить тільки вночі, а вдень безпробудно спить у своїй норі. Зустрітися з вомбатом можна в Південній Австралії, наприклад, в штаті Вікторія.

Як побачити дивовижних мешканців тваринного світу Австралії?

Як побачити цих милих звірів своїми очима? Та дуже просто — зустрітися з ними в Австралії! А з цього місця детальніше про виїзд.

Враховуючи віддаленість Австралії від України, добиратися доведеться авіаперельотом. Політ здійснюється з однією або двома пересадками. Міжнародні аеропорти є в Сіднеї, Мельбурні, Брісбені. Виліт з Києва через Амстердам, Париж, Франкфурт та інші міста. Час перельоту з урахуванням пересадок — 25-27 годин.

Для отримання австралійської візи українцям більше не потрібно планувати візит в австралійське консульство. Документи відправляються туди по звичайній пошті.

Топ-10: самі симпатичні тварини Австралії

Щоб познайомитися з тваринним світом Австралії, рекомендуємо вам відвідати зоопарк у Сіднеї. Знаменитому зоопарку «Таронга», одному з найбільших в світі, вже майже століття. У ньому мешкає близько трьох тисяч тварин. Багато хто з них вважаються вимираючими.

Знаходиться за адресою:
Bradleys Head Rd Mosman NSW 2000 Австралія. Офіційний сайт зоопарку http://taronga.org.
Зоопарк Таронга в Австралії
Подорожі: австралійський зоопарк Таронга

Ви зможете відвідувати цей зоопарк хоч кожен день, якщо зупинитесь в готелях, що знаходяться поруч з ним:

  • Astra Apartments North Sydney.
  • Ballantyne at Mosman – Serviced Apartments.
  • Cremorne Point Manor.

Екскурсія на острів Філіпа

На цьому острові ви зможете відвідати центр по розведенню коал. А ввечері будете споглядати унікальний парад. На заході сотні маленьких пінгвінів вибираються з моря і йдуть по піску на ніч в дюни. Там вони годують своїх пташенят і засинають під рожевими західними променями сонця, не звертаючи уваги на туристів, що спостерігають за ними.

Також на острові Філіпа є природний парк, де ви зможете побачити самих різних австралійських тварин — коал, валлабі, кенгуру і вомбатів. А на Тюленьих Скелях мешкає найбільша австралійська колонія морських котиків — близько двадцяти тисяч!

Острів Філіпа в Австралії
Подорожі по Австралії: острів Філіпа

Знаходиться острів в півтори годинах їзди на південь від Мельбурна. Оселитися можна в мельбурнских готелях:

  • Docklands Executive 4*.
  • Park Hyatt Melbourne 5*.
  • The Langham Melbourne 5*.

І багатьох інших.

Відео: дивовижні тварини Австралії

Тваринному світу Австралії присвячені екскурсії «Парк австралійських тварин» в Сіднеї, сафарі в Національний парк «Ламінгтон» (на південь від міста Брісбен), екскурсії на острів Stradbroke, в парк тварин Creland, подорож на острів Кенгуру і в гірські масиви Фліндерс, поїздки в Національні парки Дэйнтри і Вурунурон.

Подорожі до Австралії: острів Кенгуру
Подорожі: Національний парк Австралії

Зелений континент надасть вам чудову можливість вивчення та спостереження за світом тварин, яких ви зможете побачити тільки в Австралії. Фауна материка, що знаходиться від нас на іншому краю світу, зробить вашу подорож незабутньою!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
viber