21/02/2018

В’єтнам – чарівна країна, яка зберегла первісні традиції та культуру

Є такі країни, в яких зберігається неповторна автентичність, любов до своєї культури і нації. Ці традиції передаються з покоління в покоління та органічно вплітаються навіть в сучасний ритм життя. В’єтнам – держава досить давня, але не надто добре відома мандрівникам. Саме ця загадковість і незвіданість приваблює більшість туристів. Сьогодні тут красиво, весело і неймовірно цікаво.

Трохи з історії та географії В’єтнаму

В’єтнам являє собою Соціалістичну Республіку, яка знаходиться на території півострова Індокитай. Попри те, що держава межує з Китаєм і Камбоджею, культура абсолютно унікальна.

В'єтнам
В'єтнам

В давні часи на території сучасного В’єтнаму жили в’єти, пізніше утворилося царство Ндо. До сьогоднішнього дня археологи знаходять останки древніх поселенців і руїни старовинних будівель.

Площа сучасної держави – 331 210 кілометрів квадратних, чисельність населення – майже 95 мільйонів чоловік. Більшість місцевих жителів – атеїсти, але серед релігій найпоширеніша – буддизм. Офіційна мова – в’єтнамська, але місцеві також говорять англійською, французькою та китайською.

В країні клімат мінливий і неоднорідний. На півночі помірний і частково прохолодний для місцевих широт, особливо жарко з травня по жовтень. На півдні В’єтнаму жарко, а з травня по жовтень йде сезон дощів, який інколи навіть призводить до тайфунів. Тому, вирушаючи у відпустку, переконайтеся в тому, наскільки відповідний сезон, адже погода у В’єтнамі мінлива.

Пам’ятки В’єтнаму

Одна з найкрасивіших будівель В’єтнаму — пагода Лін Фуок, вона побудована з унікального матеріалу, а саме з битого посуду. Не тільки стіни, а й усі предмети побуту, інтер’єру і декору також зроблені з битого посуду. Особливо гарний Молитовний зал, у стелі якого сидять громіздкі дракони. У центрі комплексу височить вежа, висота якої сягає майже 30 метрів. Разом з цим пагода є святинею, і місцеві жителі приходять сюди, щоб помолитися. Знаходиться вона на відстані 8 кілометрів від міста Далат.

пагода Лін Фуок
Чі-Нгуен
музей Хошімін війни

Інше цікаве місце – Чі-Нгуен, справа рук місцевого рибалки. Закоханий в морський світ і захоплений її красою, в’єтнамець Ле Кану сплатив будівництво греблі та створення ставу. Пізніше навколо цього місця з’явилося кілька розважальних та інформативних зон. На першому майданчику можна побачити хижих риб, а на двох інших – черепахи, скати та інші морські тварини. Можна побродити між басейнів, зробити масу цікавих фото і навіть погодувати підводних тварин. Частування для них і сувеніри для вас продаються в тутешньому невеликому магазинчику.

Хошимін є одним із найвідоміших куточків для туристів в ньому розташований відомий музей жертв війни. В експозиції зібрані фотографії документалістів, зокрема Ніка Ута, який відобразив в’єтнамську маленьку дівчинку, що тікає. Також тут є кадри, на яких можна побачити жертв хімічної атаки, ознайомитися з інтерв’ю учасників і жертвами конфлікту, простежити хроніку. Крім документальної інформації, у музеї представлена трофейна техніка обох сторін конфлікту, а ще цілі знешкоджені бомби.

Курорти В’єтнаму

Принадність В’єтнаму в тому, що кожен зможе знайти для себе куточок, де провести відпустку з інтересом. Все залежить від того, що вам подобається. Гори, джунглі, пляжі або неповторний хаос в’єтнамського мегаполіса. Залежно від цього і слід обирати курорт.

Найбільший острів країни – Фукуок, його загальна протяжність становить 48 кілометрів. Він оточений невеликими острівцями з мальовничими краєвидами. Місцеві жителі називають Фукуок Перловим островом, а туристи люблять цей курорт за рибалку і дайвінг. Тут можна не тільки зануритися в океанські глибини, але й істотно заощадити. Вартість водного спорту набагато нижче, ніж у всьому світі в цілому.

Фукуок
Місто Дананг

Місто Дананг – один з найбільших в країні, але, що дивно, не особливо популярний серед туристів. А вся річ у тому, що тут не так багато облагороджених цивілізованих пляжів, так і пам’яток не багато. Але не всі знають, що поруч з курортом дананг підносяться Мармурові гори, а неподалік можна оглянути руїни імператорської столиці. Тут дійсно минуле завмерло.

Найпопулярніший туристичний куточок – Нячанг, місто, розташоване в центрі країни. Сюди приїжджають одразу ж після відвідин столиці і залишаються надовго. Велика кількість ресторанів і магазинів, салонів масажу і СПА, природні парки та парки атракціонів. А ще гарні пляжі й розвинена туристична інфраструктура. Вранці ви гуляєте по місцевим храмам, а вдень обідаєте в ресторанчику біля готелю, ввечері потрапляєте в нічне життя на танцполі одного з численних нічних клубів.

Любителі пляжного відпочинку прилітають у Фантьєт — це сучасна курортна зона, заповнена готелями, ресторанами, барами, салонами, а також школами і центрами різних водних видів спорту. Пляжі обладнані для іноземних туристів, все максимально чисто, а персонал навіть у самій невеликій сувенірній крамниці розташований, щоб зробити ваш відпочинок незабутнім.

Більш витончене ставлення до туристів у місті Далат, адже сюди приїжджають ті, хто хоче відпочити душею. Курорт славиться різноманітною кухнею і краєвидами, що захоплюють. Гуляти по стежках, дозволити собі заблукати в лісі і несподівано вийти до одного з водоспадів. Пізніше перейти через перевал і зайти в невелике кафе на склянку фрешу, щоб сісти і розслабитися з видом на озеро.

Нячанг
Фантьет
Далат

В’єтнамські культура і традиції

У В’єтнамі два культу їжі і предків. Старше покоління беззастережно поважають і шанують, їх ні в якому разі не віддають в будинок престарілих і завжди забирають в загальний будинок. Сім’ї у в’єтнамців міцні, розлучення вважаються аморальними, хоча поступово і входять у нинішню культуру. Жінки мають значно менше прав, ніж чоловіки. Їх доля виключно домогосподарки, але це їх цілком влаштовує. А ось дітей балують, в’єтнамці вважають, що до року дитина повинна добре харчуватися, тому інколи може здатися, що малюків загодовують. Також дітям багато дозволяють, вони повинні розвиватися і пізнавати світ всебічно.

У В’єтнамі не прийнято по батькові – «не згадуй предка всує». А при знайомстві або при зустрічі заведено вітатися за руку виключно чоловікам. Вклонитися буде доречно лише в храмі або під час офіційного прийому. Не тягніться обніматися і поплескувати по плечу – це тут сприймають як акт агресію і недружність. А також, якщо побачите молодих батьків з малюком на руках, не гладьте дитину по голові. В’єтнамці забобонні та вірять, що так ви наведете на їх чадо злих духів. І обов’язково знімайте взуття при вході в храм або в чийсь будинок. Також це правило може діяти в деяких магазинчиках. Капці залишають за порогом і зовсім про них не турбуються – крадіжки не трапиться.

В'єтнамські культура і традиції
В'єтнамські культура і традиції

В’єтнамська кухня

Найпопулярніший продукт – це, звичайно ж, рис, але також часто можна зустріти страви з локшини і, звісно, морепродуктів. Як і інші представники азіатських культур, в’єтнамці дуже люблять спеції. Але в кожному регіоні свої гастрономічні особливості.

Кухня Північного В’єтнаму більше схожа на китайську і включає тушковане м’ясо. Центральний В’єтнам воліє європейську, складну і вишукану кухню. Саме тут багато ресторанів і незвичайних гастрономічних закладів. А жителі півдня люблять гостре – курка, свинина і супи подаються з великою кількістю перцю і спецій.

А ще гастрономічна гордість В’єтнаму – кава, її подають в різних варіантах, звичайна чорна, з молоком, з льодом, зі згущеним молоком, з лимоном або лаймом і ще десятки варіацій.

В'єтнамська кухня
В'єтнамська кухня
В'єтнамська кухня

Інший туризм – шопінг, ресторани, готелі

Розплачуватися у В’єтнамі можна як місцевими донгами, так і доларами. Особливо якщо мова йде про великі туристичні курорти, де навіть невеликі сувенірні лавки приймають американську валюту. Ресторанів тут маса, але основний кістяк сконцентрований біля готелів, які мають меню як з місцевою, так і з європейською кухнею. Середній чек в ресторані В’єтнаму становить від 20 до 50 доларів на одну людину.

Сувенірні магазини стоять у кожної великої пам’ятки. Але в пошуках чогось дивовижного доведеться зайти всередину містечка, де ви відпочиваєте. Що ж везти з В’єтнаму? Каву і фрукти – це в першу чергу. Уточніть на митниці обсяги і радуйте своїх близьких незвичайними стравами. А з дивовижного – в Муйне і подібних куточках країни продають перлини, але за досить прийнятною ціною. Також в честі вироби зі шкіри – сумки, гаманці, портмоне, пояси та інше. Тут дешевий і якісний алкоголь, а місцеві майстри виготовляють предмети декору з дерева і кістки.

Через те, що В’єтнам звик приймати туристів, в кожному курортному місті сконцентровано 200-300 готелів різної цінової категорії на будь-який смак. А вартість проживання стартує від 300 гривень з однієї людини на добу. А найпопулярніший – п’ятизірковий готель Вінперл В’єтнам.

Відео про В’єтнам

Довідка для туриста

В’їзд у В’єтнам дозволяється при наявності запрошення імміграційної служби країни. Щоб отримати візу, ви можете скористатися одним з двох варіантів – оформити по прильоту, зібравши всі документи і поставив печатку в аеропорту. Аеропорти, які видають візу – Таншоннят, Нойбай, Дананг і Нячянг. Другий варіант – оформляється віза до В’єтнаму в Україні, замовивши і сплативши запрошення у посольстві.

Вартість авіаквитка з однією або двома пересадками стартує від 25 000 гривень. Літаки летять до Хошиміну, Далата, Нячанга та інших великих міст В’єтнаму.

Щоб не було проблем на кордоні В’єтнаму, не викидайте всі свої чеки. На митниці у вас можуть зажадати підтвердження своїх витрат. Також пам’ятайте, що з країни заборонено вивозити національну валюту.

Культура, природа і пам’ятки – все це зробить ваш відпочинок у В’єтнамі цікавим. Чисті пляжі, море, маса фруктів і приязні місцеві жителі – це душа країни, яка змусить вас знову повернутися.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber