Провезення багажу в літаку тільки на перший погляд здається не таким важливим питанням, за фактом все по-іншому, і саме цей пункт є одним з найважливіших факторів безпеки, як вашої, так і інших пасажирів. Щоб уникнути непорозумінь при посадці на борт літака, не втратити особистих речей і не платити штраф, необхідно заздалегідь ознайомитися з правилами перевезення багажу. По даному пункту існує ряд міжнародних норм, а також правил, що діють всередині тієї чи іншої країни щодо перевезення рідин, лікарських засобів та інших предметів.
Перевезення ручної поклажі
Простими словами ручна поклажа — перелік особистих речей, які вам дозволяється взяти з собою безпосередньо в літак. В Україні до переліку неприпустимих речей для перевезення в якості ручної поклажі входять:
- вогнепальна зброя та її різновиди, навіть бутафорська або музейна зброя є заборонені до перевезення;
- предмети, що належать до класифікації колючих і ріжучих, наприклад, відкорковувач, спиці та інше;
- на свій розсуд представник контролю може вилучити будь-яку річ з затупленим кінцем, здатну нанести ушкодження іншій людині;
- не можна провозити будь-яку рідину, якщо її обсяг перевищує 100 мл, до переліку входить все: від напоїв до туалетної води;
- забороняється перевезення будь-якого продукту, що знаходиться під тиском;
- туш для вій перевозити таким способом також заборонено.
Можна провозити рідини, обсяг яких не перевищує 100 мл, але тільки в якості багажу, а також товари із «Duty Free», якщо вони запаковані належним чином і є чек, котрий підтверджує їх купівлю. В ручній поклажі можна перевозити не заборонені законом лікарські препарати та дитяче харчування. Що стосується ліків, то багато країн вимагають підтвердження їх необхідності для пасажира, тобто, довідку від лікаря.
Ручна поклажа також перевіряється по вазі і розмірам, вона повинна відповідати встановленим нормам. Допустима вага в середньому досягає 15 кг. У різних авіаперевізників вимоги за параметрами відрізняються, тому краще уточнити це питання безпосередньо в тій компанії, послугами якої ви збираєтеся скористатися.
Перевезення багажу
Існує дві найпоширеніші класифікації контролю за безкоштовним провезенням багажу, за вагою та кількістю місць. Вагова система передбачає наступні дозволи:
- пасажир економ-класу може провозити багаж до 20 кг;
- пасажир бізнес-класу має право на перевезення багажу до 30 кг;
- перший клас передбачає перевезення до 40 кг багажу на 1 пасажира;
- дитячий багаж не повинен перевищувати вагу до 10 кг (мова йде про дітей до 2 років).
Відхил від норми завжди оплачується додатково, сума оплати буде залежати від кількості зайвих кілограм.
Системою контролю багажу за кількістю місць користується багато американських, канадських і європейських перевізників. В даному випадку багаж пасажира економ-класу розрахований на 1 місце (деякі авіаперевізники дозволяють займати 2). Багаж пасажира, що летить бізнес-класом, розрахований на 2 місця.
Найбільші авіакомпанії України висувають щодо багажу пасажирів наступні вимоги:
- в багажі не повинно бути крихких речей;
- неприпустимим є перевезення грошей, ювелірних речей, картин, цінностей (їх рекомендують перевозити в ручній поклажі);
- у ручній поклажі також бажано перевозити документи, музичні інструменти та електронні прилади.
Перевезення великих музичних інструментів, нестандартного багажу або домашніх тварин варто погоджувати з авіакомпанією завчасно, ще в період бронювання квитків. Те ж стосується різного спортивного спорядження. Тварин зазвичай перевозять в спеціально призначеному для цього вантажному відсіку, але якщо ваш улюбленець важить до 8 кілограм, його можуть пропустити разом з вами до салону, знову ж таки, це питання залежить від авіаперевізника.
В обох випадках вам доведеться перевозити тварину в контейнері, до якої висувається ряд простих вимог: тварина повинна мати можливість перебувати у контейнері стоячи, по ширині він повинен відповідати подвійному розміру звіра, дно не повинно протікати. За транспортування тварини авіакомпанія бере додаткові кошти.
Відео — Як влаштовані багажні лінії в літаках. Куди дівається багаж?
Втрата багажу
Якщо з вами трапилася така неприємність, як втрата багажу, в першу чергу слід звернутися до «LOST AND FOUND», така служба існує в усіх аеропортах. Там буде складено акт з детальним описом вашого багажу. Найчастіше пропажа знаходиться і доставляється за вказаною потерпілим адресою за рахунок авіакомпанії. Якщо ні, то остаточно зникнувшим багаж може вважатися після 21 дня пошуків, в такому випадку перевізник повинен відшкодувати збиток, зазвичай сума не може перевищувати 50 у.о. за 1 кілограм багажу.