20/01/2018

Зимовий відпочинок в Україні — 12 місць для зимової подорожі

Іноді дивуєшся, наскільки неосяжна наша країна, як багато цікавих місць зберігає вона в закутках. Зимовий відпочинок в Карпатах, галушки у Полтаві або чергова прогулянка по Львову. Навіщо їхати на всім знайому Буковель, якщо є так багато місць, де можна відпочити взимку в Україні недорого. Навіть у зимовий час, навіть під покривом снігу і морозу. Колоритні місця, мальовничі гірські схили та ситна кухня — вибираємо напрям разом!

1. Диканька — казковий відпочинок в Україні взимку

Чи варто говорити, що це місце саме казкове і літературно відоме не тільки в Україні, але і у всіх країнах СНД і навіть за кордоном. Жодний передноворічний або різдвяний кіномарафон не обходиться без перегляду фільму “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”. Логічно, що в рамках зимової відпустки багато туроператорів пропонують українським туристам відвідати це село. Перейнятися містикою, насолодитися чистою природою і просто відпочити душею.

Диканька
Диканька
Диканька

Попри те, що це невелике селище міського типу, тут багато цікавих місць. Стародавні печери, в яких, за переказами, жили мудрі ченці. І, звісно ж, садиба Кочубея, що побудована за закордонними проектами. Від старовинного багатства збереглася лише Тріумфальна арка, відреставрована і приведена в належний вигляд. Варто прогулятися по гоголівських місцях, перейнятися біографією і таємницями відомого українського письменника. Зокрема, тут відкрито кілька закладів на основі тематики відомих творів.

Як дістатися: автобусами або поїздом до Полтави, а звідти рейсовим автобусом до Диканьки.

2. Оздоровчий курорт Косино

Водний курорт — саме так можна назвати Косино, сюди рекомендується приїжджати в зимовий час, коли купання в Азовському морі — не найкраща ідея. Косино пропонує гостям різні ванни, джакузі та глобальну програму оздоровлення. Сюди вкрай рекомендують приїжджати людям, що страждають від захворювань серцево-судинної та опорно-рухової системи, а також шлунково-кишкового тракту.

курорт Ізки
курорт Ізки

Всьому причина — чиста вода, що містить купу корисних елементів. Крім цього, значну роль в популярності курорту грає близьке сусідство з європейською країною. Угорські туристи також часто приїжджають сюди на оздоровлення, тому сервіс тут дійсно на високому рівні. Бази відпочинку обладнані спортивними залами, саунами, басейнами, джакузі і багатьом іншим.

Як дістатися: до Мукачева на автобусі, далі рейсовими автобусами або таксі до Косино.

3. Чарівна садиба Святого Миколая

Попри те, що свята підходять до кінця, і від Дня Святого Миколая пройшло вже чимало часу, в Садибі буде цікаво і просто в зимовий період. Добрий та щедрий дідусь оселився в красивому і затишному будиночку села Пістинь на території національного парку “Гуцульщина”. Святий Миколай живе тут цілий рік, а в різдвяні свята приймає гостей з усієї країни і навіть з закордону.

садиба Святого Миколая
садиба Святого Миколая
садиба Святого Миколая

Також в Садибі проводять різноманітні майстер-класи, уроки по рукоділлю. З дітьми або самостійно можна випробувати себе у виготовленні іграшок, прикрас і виробів з натуральних матеріалів. На території села виставлені дерев’яні казкові персонажі українського і російського фольклору. Можна зробити багато цікавих фотографій і дізнатися побільше про культурну спадщину країни. Ну і, звісно, перейнятися магією і відпочити від міської суєти. Вечорами тут розводять велике багаття, біля якого влаштовують казкові посиденьки з піснями і танцями.

Як дістатися: доїхати поїздом до Івано-Франківська, далі до Косова, звідти на рейсовому автобусі до села Пістиня.

4. Відпочинок в Закарпатті взимку — їдемо в Ізкі

Закарпатські курорти широко відомі в Європі завдяки екологічному туризму, захоплюючим краєвидам і висококласному сервісу. А одним із найбільш автентичних місць Закарпаття є саме село Ізкі. Тут все максимально наближене до природи, звичайного сільської життя і віддалене від шумного туристичного центру.

На значній території розташовано кілька дерев’яних будинків, а також є лижні траси з підйомниками. У зимовий час тут катаються на санках, санях, кінських упряжках, ходять в піші прогулянки і просто насолоджуються спокійною атмосферою.

еко-село Изыки
еко-село Изыки

Годують тут також з чистих і натуральних продуктів, більшість з яких зроблені і вирощені в селі або в околицях. Можна поєднати катання на лижах з оздоровленням — для цього в селі відкрито джерело з цілющою водою.

Як дістатися: потягом до Львова, далі поїздом до Воловця, звідти рейсовим автобусом до села.

5. Одеський відпочинок взимку в Україні — відкриваємо Бессарабію

В одеському регіоні є місцевість Бессарабія, славиться вона чистою природою, захоплюючими краєвидами, значною даниною минулому і неймовірно апетитною кухнею! Багато музеїв, парків і туристичних комплексів. Зокрема, мова йде про парк пам’яток СРСР — дивина в наш час. А ще сюди варто приїхати, якщо ви любите вишукане вино, смачне м’ясо і масу східних спецій. Кухня, колорит, дозвілля і проникнення в автентичну культуру регіону вам забезпечено.

відкриваємо Бессарабію
відкриваємо Бессарабію
відкриваємо Бессарабію

Як дістатися: з Одеси на рейсовому автобусі.

6. Національний архітектурний музей Пирогово

Пирогово — це цілий музей просто неба. Глобальніше, ніж Хортиця, і цікавіше ніж найбільший етнографічний музей в чотирьох стінах. Тут можна побачити колосальну кількість храмів, будинків, млинів, етнографічних скарбів української історії.

музей Пирогово
музей Пирогово

Це селище переповнене архітектурними комплексами, а в кількох великих приміщеннях зібрані предмети побуту українського народу — починаючи від дрібного посуду закінчуючи кофрами, скринями і весільними нарядами. Тут зібрані локації декількох регіонів України, таким чином лише за одну поїздку ви зможете дізнатися більше про історію країни, ніж за всю шкільну програму “Рідного краю”. А ще прикупити сувенірів ручної роботи, спробувати національну кухню і просто насолодитися автентичною відпусткою.

Як дістатися: автобусом №156 від Софіївській площі в Києві, автобусами №172, 596 і 576.

7. Європейські та гостинні Чернівці

Городок цілком європейський і вражає своєю архітектурою. Головна перевага цього туристичного куточка — близьке розташування всіх пам’яток один до одного. Багато архітектурних шедеврів відносять до періоду Австро-Угорської імперії, саме її надбання відображено в тутешніх стінах.

Чернівці
Чернівці
Чернівці

Головна пам’ятка — Національний університет імені Юрія Федьковича. Всі корпуси побудовані з яскравої червоної цегли, а оздоблення, вітражі, карнизи — захоплює дух від побаченої краси! Жодна фотографія не зможе передати шедеврів архітектури, а якщо ще сюди додати засніжений сквер, який оточує студмістечко — видовище неповторне!

Також можна піднятися на Ратушу в центрі міста, з неї відкривається панорамний вид на місто. Прогулятися по Турецькій площі, зайти в місцевий музей і просто насолодитися красотами міського ландшафту.

Як дістатися: в Чернівці їдуть потяги з великих міст України.

8. Фортеця і природа Батурина

Батуринська фортеця добре відома нам з підручників історії і кількома творам. У Батурині знаходиться великий і широкомасштабний заповідник “Гетьманська столиця”, який розповість вам про історію найвідомішого і великого Гетьмана України — Богдана Хмельницького.

Батуринська фортеця
Батуринська фортеця

Фортеця була зведена в давні часи, частина стін відновлена, частина збереглася до сьогоднішнього часу. Колись в Батурині розміщувався європейський центр регіону, і зараз тут все також цікаво і красиво.

Як дістатися: потягом чи електричкою до станції Бахмач або Конотоп, звідти рейсовим автобусом до Батурина.

9. Автентичне Мукачево

Ще одне місце в Україні, де сконцентрована велика кількість історичних будівель і цікавих куточків. Розташоване містечко Мукачево на березі річки Латориці, оточене гірським масивом і високим замком Паланок. Саме ця фортеця бачила на своєму віку таку кількість значущих для української історії подій, що буквально голова йде обертом.

Мукачево
Мукачево

В центрі міста слід піднятися на Ратушу, з неї відкривається цікавий вид на околиці. На центральній площі стоїть Кафедральний костел Святого Мартіна і каплиця Святого Йосипа. Та й взагалі, в Мукачево досить багато релігійних споруд, оздоблених розписом, фресками і рельєфами на біблійну тематику. В околицях, також є кілька замків і палаців, куди часом возять туристів у вечірній час.

Як дістатися: поїздом або рейсовим автобусом з Києва, Харкова, Львова у напрямку до Ужгорода.

10. Відпочиваємо душею на Шацьких озерах

Національний природний парк сконцентрований навколо озера Світязь — глибокого, блакитного і мальовничого куточка України. В оточенні озера так багато природних зон, де можна погуляти, подивитися на замки, палаци, храми і села! А ще просто подихати свіжим повітрям і зробити купу барвистих фотографій.

Шацькі озера
Шацькі озера
Шацькі озера

Петропавлівська церква, Успенський монастир, бази відпочинку і острів на озері. На базах відпочинку діють оздоровчі центри з термальними джерелами, санаторіями і масажними кабінетами. Взимку люди приїжджають сюди відпочити душею і насолодитися зимовими видами.

Як дістатися: поїздом до Ковеля, Львова чи Рівного, звідти рейсовим автобусом до Шацька.

11. Зізнаємося в коханні в Кам’янець-Подільському

Це містечко насичене історичним минулим. Фортеці і кам’яні мости, безліч невеликих ресторанчиків з українською кухнею і чуйні місцеві жителі. У зимовий період у місті влаштовують казкові програми “Казка старої фортеці”. А якщо ви не захочете сидіти на місці, то можете дістатися на автобусі до розташованої неподалік Хотинської фортеці.

Кам'янець-Подільський
Кам'янець-Подільський

Ви можете прогулятися по Старому місту, відвідати місцевий музей і помилуватися на будівлі старовинної архітектури. Відвідати театр, зазирнути в костел святих архангелів Петра і Павла. А якщо ви шукаєте романтичне місце для себе і близької людини або зовсім обираєте місце, де зізнатися у своїх світлих почуттях, то везіть обранця або обраницю в Кам’янець-Подільський. Зазирніть удвох в сквер Лебедине озеро, прогуляйтеся уздовж ставка і насолоджуйтеся краєвидами.

Як дістатися: поїздом, електричкою або автобусом до Кам’янця-Подільського, або поїздом до Хмельницького — звідти рейсовим автобусом.

12. Мінеральні води Сатанова

Сатанів — це оздоровчий курорт, рекомендований до відвідування людям з різними захворюваннями. Також сюди запрошують усіх, хто просто хоче розслабитися і повеселитися. У зимовий час у Сатанові влаштовують катання на санках і санях.

Сатанів
Сатанів

Головна цінність — мінеральні джерела, масажні зали, сауни і ванни для оздоровлення. Після всіх процедур одягайтеся тепліше і вирушайте просто гуляти містом. Зазирніть на Товровий кряж — звідти відкривається захоплюючий вид на околиці. Відмінне місце для медитацій або просто насолоди умиротвореним навколишнім світом.

Чергова гордість міста — Сатанівський замок, куди пускають туристів круглий рік. Дізнайтеся більше про історію і культуру, спробуйте щастя в пошуках скарбів легендарного подільського злодія Гусика, який нібито закопав золото на горі.

Як дістатися: поїздом до Хмельницького, Києва, Івано-Франківська чи Вінниці, звідти рейсовим автобусом до Сатанова.

Не обов’язково їхати кудись за кордон, у Фінляндію або Нью-Йорк, щоб відпочити після новорічних свят, адже існує чимало цікавих місць, куди можна поїхати взимку в Україні.

Коментарі закриті.

Інші новини
10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

04.12.2019

З 1 грудня на авіамаршрутах «Мотор Січ» всередині країни починають діяти нові нормативи для багажу, що провозиться безкоштовно. Зміни торкнулися всіх тарифних планів компанії. Нові правила провезення багажу поширюються на авіаквитки, викуплені після 24 листопада. Якщо квиток був придбаний раніше, авіакомпанія переконливо просить брати в дорогу квитанцію. В цьому випадку пасажир зможе скористатися колишніми нормами. Нормативи для різних тарифних планів:… Читати далі

27.11.2019

Мандрівникам з України стало простіше орієнтуватися всередині найбільшого в Європі палацового комплексу — Бельведер. Цього літа аудіогіди віденського музею заговорили і українською мовою. Тому тепер наші співвітчизники можуть сміливо планувати самостійне відвідування пам’ятки. І не боятися, що багато цікавих фактів залишиться поза увагою. Палацовий комплекс зведений в далекому XVIII сторіччі і зберігся до наших днів практично в первозданному стані. Крім… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: