Кожен рік Україну відвідують сотні іммігрантів, які планують перебувати у країні тривалий час. У цьому разі їм необхідно оформити посвідку на проживання (ПНП) в Україні. Давайте розглянемо, які привілеї забезпечує ця процедура.
Після оформлення спеціального документа та підтвердження своїх паспортних даних, іноземець отримує дозвіл на проживання в країні. Залежно від тривалості та умов, посвідка на проживання може бути постійною або тимчасовою. Здебільшого документи не допускають офіційного працевлаштування, але існують різновиди, які передбачають пошук роботи.
Посвідка на тимчасове проживання дозволяє легалізувати перебування іноземного громадянина на території України. Згідно з чинними нормами, прийнятими у 2017 році, тимчасове посвідчення дозволяє перебувати у країні до трьох років. Але цей термін може змінитися залежно від ситуації.
У найбільшу категорію людей, які отримують дозвіл на тимчасове проживання в Україні, входять іноземці та особи, які не мають громадянства. Після прибуття у країну для проживання або працевлаштування, вони можуть оформити вказаний документ. Інвестори, які здійснили вклад понад 100 000 євро, також мають право на отримання дозволу для тимчасового перебування в країні (до двох років).
Процедура проводиться у державній міграційній службі. Там також здійснюється продовження посвідки на проживання в Україні.
Отримати документ можна за наступних умов: наявність запрошення на роботу або дозволу на здійснення певної діяльності, документ про легальне працевлаштування в Україні, а також навчальна віза на підставі клопотання Міністерства освіти. Додатково таке право надається іноземцям, які прибули в країну для участі у спеціальних проектах, курсах, тривалих організаційних заходах, здійснення волонтерської або просвітницької діяльності, тощо.
Якщо ви хочете отримати посвідку на проживання в Україні, то повинні знати, які документи для цього знадобляться. До них відносяться:
Посвідка на постійне місце проживання в Україні надається особам, які втратили українське громадянство через певні обставини або приїхав для постійного проживання й роботи, маючи офіційний дозвіл на імміграцію. Також до цієї групи входять люди, які мають тимчасову реєстрацію в Україні.
Дозвіл можуть отримати особи, повнокровні родичі яких мають українське громадянство. Якщо батьки, бабуся або дідусь, онуки, сестри або брати іноземного громадянина – українці, він має право на отримання постійної ПНП. Також право на цей документ належить близьким родичам іноземця, який отримав посвідку на постійне проживання. Якщо особа проживає в країні понад три роки, вона може подати заяву на ПНП.
Для отримання посвідчення необхідно підготувати наступні документи:
Слід зазначити, що отримання ПНП значно спрощує для іноземця професійну або соціальну діяльність в Україні. Час його перебування не обмежується, на відміну від офіційних термінів у 90 днів з моменту в’їзду. У нього з’являється можливість відвідувати країну без оформлення візи або отримати роботу на підприємстві без обмежень на сумісництво посад.
Також особи, які отримали посвідку на проживання, звільняються від консульського збору та дорогої медичної страховки.
Документи оформляються у регіональному відділенні Державної міграційної служби. Раніше існували варіації, які залежали від підстав отримання ПНП. Так, якщо іноземець прибував до України для возз’єднання з сім’єю, то йому слід було звертатися до регіонального відділення, якщо причини були іншими – заявка подавалася до міського управління.
На даний момент оформити посвідку на проживання можна у багатьох великих містах, до них відносяться: Одеса, Київ, Харків та інші. Адреси управлінь Державної міграційної служби можна знайти на сайті ДМС.
Якщо громадянин України уклав шлюб з іноземцем, то його чоловік або дружина можуть претендувати на ПНП. Офіційно шлюб повинен тривати не менше двох років – тільки за таких умов іммігрант може оформити дозвіл.
Якщо у міжнародному договорі зазначено, що іноземному громадянинові потрібна віза, то цієї умови необхідно дотримуватись. За наявності тимчасової ПНП, на момент подачі заяви термін її дії повинен становити не менше 15 днів до закінчення.
В цьому випадку вам доведеться підготувати наступні документи для отримання посвідки на проживання в Україні:
У 2017 році термін розгляду заявки у держслужбі складав близько десяти днів. Отже, зробити посвідку на проживання в Україні можна було протягом місяця. Однак якщо оформляти посвідчення за допомогою агентства, то термін очікування документа може скоротитись до 2-3 тижнів.
Для громадян РФ отримання посвідки на проживання в Україні здійснюється при дотриманні ряду умов. Так, росіянин повинен перебувати на території країни від 15 днів без перерви до моменту подачі заявки. Процес спроститься, якщо він має близьких родичів першого коліна серед громадян України. Також особи з російським громадянством можуть використовувати інші обставини, які дозволяють іноземцям претендувати на отримання ПНП.
У міграційне бюро необхідно принести зазначений вище пакет документів, а також надати довідку про відсутність алкогольної чи наркотичної залежності, довідку про несудимість та склад сім’ї.
Після подачі заяви залишається дочекатися її розгляду. Вас повідомлять про те, прийнята вона або відхилена (із зазначенням причин).
Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…
Читати далі23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…
Читати даліТури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…
Читати далі