Авіаперельоти – швидкий та зручний спосіб дістатися у будь-яку частину світу. Єдиним недоліком рейсів є висока ціна на квитки. Але навіть у цьому разі можна знайти різні варіанти, які дозволять зекономити та придбати дешевий авіаквиток.
У таблиці ви знайдете 20 порад, які допоможуть вам придбати дешеві авіаквитки та зрозуміти, скільки ви заощадите при їх покупці (у відсотках).
Знижки та акції, які авіакомпанії пропонують своїм клієнтам, допомагають значно заощадити на квитках. Не всім відомо, що час та місце придбання проїзного документа також позначаються на його ціні. Розуміючи, як правильно шукати знижки, можна обрати вигідний варіант, не втрачаючи якості сервісу перевізника. Розглянемо кілька умов пошуку та замовлення квитків, які допоможуть скоротити витрати на переліт.
Найпростіший та найшвидший спосіб придбання авіаквитків – бронювання через інтернет. Купівля онлайн дозволить заощадити на сервісних зборах, а сучасний модуль Businessvisit за кілька секунд знайде найвигідніші варіанти від авіакомпаній та запропонує клієнтам наступні функції:
Якщо придбати авіаквитки заздалегідь, ціна на них буде значно нижчою за звичайну. Необхідно враховувати, що у святковий період авіакомпаніям невигідно проводити акції, тому квитки матимуть повну вартість. Бронювання виявиться найкращим варіантом.
Наприклад, якщо акція компанії-перевізника проводиться з 1 грудня по 25 січня, то в період різдвяних свят (з 25 грудня по 7 січня), найімовірніше, вона буде недоступна (Blackout date). У святковий період ціни на квитки завжди високі через значний пасажиропотік.
Як отримати знижку?
Сезонні акції – період курортного сезону вважається причиною збільшення пасажиропотоку. Влітку люди масово летять до морського узбережжя, а взимку – до гірськолижних курортів.
Бронювання квитків заздалегідь – чим більше днів до вильоту, тим нижча ціна авіаквитків. Квитки з’являються у базі за 300 днів до вильоту. Компанії-авіаперевізники намагаються заздалегідь забезпечити рейс пасажирами, тому пропонують вигідні умови. Якщо вам відома точна дата поїздки, краще забронювати квитки за кілька місяців (до 300 днів).
«Низький сезон» – час спаду туристичного сезону, коли вартість квитків «туди й назад» знижується до 35%.
Краще бронювати авіаквитки вночі або у понеділок. В цей час майже всі компанії-авіаперевізники знижують ціни. Зазначений період починається з ночі неділі та триває до вечора понеділка.
З відрядження або подорожі краще повертатися додому на вихідних. Перевізники знижують ціни у суботу та неділю. Поїздки, які відбуваються по буднях, вважаються діловими, тому ціни на квитки в період з понеділка по п’ятницю значно вищі.
Затримайтесь на вихідні, у цьому разі зворотний квиток може обійтися вам дешевше.
Якщо ви бажаєте купити дешеві авіаквитки – замовляйте їх відразу «туди й назад», авіакомпанії часто роблять знижки. На квитки в одному напрямку такі умови не поширюються.
Наприклад, вартість перельоту Київ – Рим – Київ буде нижчою за ціну квитків Київ – Рим та Рим – Київ (якщо купити їх окремо).
Плануючи поїздку, краще придбати зворотні квитки на зручні для вас час та дату. Тоді вам не доведеться турбуватися про це перед вильотом. До того ж в останній момент квитків може взагалі не бути, або за ними доведеться відстояти велику чергу.
Компанії-лоукостери дають пряму відповідають на питання: «Як купити дешеві квитки на літак?». Завдяки зменшенню обсягу послуг, які надаються перевізником, ціна на квитки значно знижується. Також скорочується кількість рейсів та кількість класів.
Наприклад, ірландська бюджетна авіакомпанія Ryanair, яка незабаром буде функціонувати в Україні, надає менше послуг, але й квитки у неї значно дешевші.
Слід пам’ятати, що дешеві авіарейси та скорочення послуг лоукостерів найчастіше свідчать про відсутність багажних відділень. Якщо ви маєте великий багаж, його доведеться відправити іншим бортом, за додаткову плату.
Під час вибору авіаквитка переглядайте ціни на найближчі до дати вильоту рейси. Може статися так, що квиток на день раніше або на день пізніше певної дати буде коштувати значно менше.
Найчастіше летіти з пересадками виходить дешевше, аніж прямим рейсом. Якщо дозволяє час, то можна вибрати непрямий маршрут.
Але слід звертати увагу на наступні деталі:
Зазвичай на рейсах з пересадкою багаж видається пасажиру у кінцевому пункті. Але якщо передбачені інші умови, то обов’язково зареєструйте багаж на наступний рейс.
Замовити квитки з пересадкою на сайті авіакомпанії нескладно. У вікно пошуку сервісу потрібно ввести початковий та кінцевий пункти свого слідування. Система сама запропонує вам перелік міст, у яких проводиться пересадка. Додатковою опцією сервісів виступає блок «складний маршрут», вказавши в якому кількість пересадок, ви можете обрати відповідні міста, ціну та час.
Туристи, які часто подорожують світом, знають, як купити найдешевші авіаквитки. Для цього необхідно стежити за акціями перевізників. Також під час придбання квитків компанії можуть пропонувати знижки та бонуси.
Перевізники вивчають потенційний попит на рейси та формують умови спеціальних пропозицій. На окремі рейси встановлюють промо-ціни або роблять знижки на честь відкриття нових хабів.
Акційна пропозиція діє недовго. Для того, щоб вчасно дізнатися про акції або спецпропозиції та вигідно придбати квиток, підпишіться на розсилку авіакомпаній.
Підписка не тільки дозволить вчасно дізнаватися про акції, але й ознайомитися з інформацією про інші вигідні програми. У підсумку ви зможете придбати квиток за невисокою ціною.
Плануючи поїздку, деякі туристи розглядають тільки найбільші аеропорти. Або взагалі вважають, що вилетіти можна лише з Києва, Львова чи Харкова, а інші міста не використовують хаби.
Багато обласних центрів України мають свої міжнародні аеропорти, які співпрацюють з кількома світовими авіакомпаніями. Іноді виявляється, що купити квиток із Запоріжжя в Туреччину вигідніше, ніж з Києва, а переліт у Мадрид із Харкова обійдеться набагато дешевше, аніж з Дніпра.
Але слід зауважити, що регіональні акційні пропозиції найчастіше робляться для столиці. Саме на квитки з Києва бувають найбільші знижки. Зокрема це відноситься до рейсів за непопулярними маршрутами.
До Таїланду, Єгипту та Туреччини можна дістатися майже з усіх великих міст України, ціна на них практично не відрізняється.
Тому перш ніж бронювати квиток на рейс з Києва або вашого рідного міста, ознайомтесь з цінами на перельоти з сусідніх міст та виберіть найвигідніший варіант.
Іноді ціна на квиток може змінюватися залежно від кінцевого пункту призначення.
Наприклад, ви плануєте летіти до Москви з Бангкока. Квиток коштує $300 (умовно). А вартість перельоту з Бангкока до Києва з пересадкою у Москві становить $250. У цьому разі вигідніше придбати квиток до Києва та залишити літак у Москві, заощадивши $50.
Тільки не загубіть свій багаж. Зазвичай він видається пасажиру у кінцевому пункті призначення. Тому зареєструйте багаж тільки до Москви, зазначивши, що він вам знадобиться. Інакше речі продовжать шлях до Києва.
Якщо ви відправляєтесь в дорогу великою компанією, то під час вибору квитків шукайте їх для кожного члена команди окремо.
Наприклад, у подорож збирається чотири людини. Задавши у пошуку запит на 4 місця, сервіс підбору квитків запропонує вам чотири варіанти в одному класі (бізнес, перший, економ).
Навіть якщо залишились місця в інших класах, система шукатиме чотири квитки разом. Якщо ви будете підбирати їх окремо для кожного члена групи, то зможете купити один або два квитки класом нижче. Так ви заощадите певну суму грошей та значно підвищите шанси для вильоту разом у відповідний час.
Якщо ви маєте обмежений бюджет та можете обійтися без деяких особливостей сервісу, то зверніть увагу на авіаквитки економ класу. Так вам вдасться значно заощадити на вартості перельоту.
Кожна компанія-перевізник та кожен аеропорт самостійно визначають вартість послуг. Порівняйте ці показники та замовляйте квитки, до вартості яких входить найнижчий збір. Це також дозволить вам заощадити.
Якщо ви регулярно здійснюєте перельоти рейсами однієї авіакомпанії, то автоматично потрапляєте до категорії постійних клієнтів, які отримують знижку. Також на знижки можуть розраховувати студенти, діти та пенсіонери.
Багато компаній-перевізників пропонують своїм клієнтам систему накопичення миль. Для того щоб скористатися такою системою, досить зареєструватися на сайті й придбати квитки онлайн. Вам присвоять рахунок, на який будуть зараховуватися милі після перельоту. Їх ви зможете обміняти на знижку під час придбання квитків. Також милі можна збирати, користуючись послугами компаній-перевізників.
Зверніться за допомогою до оператора бронювання, він допоможе вам підібрати найдешевші квитки. Але після цього вам доведеться виплатити певну суму за сервіс. Якщо ви не хочете витрачати гроші на додаткові послуги, придбайте квитки онлайн самостійно.
Для людей похилого віку у деяких перевізників передбачені знижки, які іноді досягають 20%. Кожна компанія самостійно встановлює правила, тому вік пасажира та розмір знижки може варіювати. Виберіть для себе ту компанію, яка найбільш лояльна до своїх клієнтів.
Молодь завжди шукає дешеві перельоти. Авіакомпанії пропонують молоді та студентам у віці до 25 років спеціальні квитки зі знижкою.
Відмінність таких квитків полягає у знижці (до 10%) та можливості змінити дату, маршрут або здійснити повернення авіаквитків за більш лояльним правилами. Штрафні санкції за ці дії передбачені, але у меншому розмірі.
Якщо під час пошуку авіаквитка вам попався вдалий варіант, швидко забронюйте його. Оскільки ціна може збільшитися дуже швидко.
Під час транзитних перельотів тривалість пересадки може займати від однієї години до декількох діб. Цей фактор часто впливає на вартість авіаквитків.
Квиток на нічний рейс може коштувати дешевше, аніж на денній. Але прилетівши до аеропорту вночі, вам доведеться витрачати більше грошей на дорогу.
Великі міста мають кілька міжнародних аеропортів. Центральні аеропорти зазвичай встановлюють найбільший розмір сервісного збору, в альтернативних аеропортах він нижчий.
Обравши такий аеропорт, можна заощадити на вартості квитків. Часто авіакомпанії-лоукостери використовують для своїх рейсів саме їх.
Перевага альтернативних аеропортів також полягає у тому, що додаткові платні послуги, які не входять до вартості квитків, теж коштують дешевше.
Не позбавляйте себе можливості подорожувати світом через високу вартість рейсів. Шукайте дешеві авіаперельоти, застосовуйте поради щодо їх вибору, беріть участь у програмах лояльності та отримуйте знижки. Це дозволить вам купувати квитки за демократичною ціною та здійснювати перельоти в зручний для вас час.
Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…
Читати далі23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…
Читати даліТури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…
Читати далі