Безвізовий режим з ЄС: як українцям подорожувати до Європи без віз

Безвізовий режим з ЄС: як українцям подорожувати до Європи без віз

Основні правила
Документи
З дитиною
Відмова у в’їзді
Підготовка та країни

Влітку, 11 червня, безвізовий режим з ЄС для України набув чинності. Цієї події українці чекали дуже давно. І тепер усім, хто бажає найближчим часом відвідати Європу, слід ознайомитися з рядом змін, які спричинила ця подія.

Отже, Україна та ЄС: які нові можливості для подорожей подарує українцям безвізовий режим? Давайте розглянемо детальніше.

Безвізовий режим України з Європою: основні правила

Без віз – не означає без правил. Навіть безвізовий режим «Україна-ЄС» накладає певні обмеження на вільне пересування.

Можна виділити наступні обмеження:

  • перебування на території ЄС не може складати понад 90 днів за останні 180 діб;
  • на працевлаштування, навіть короткострокове, накладається сувора заборона;
  • безвізовий режим не дає права на в’їзд до Англії та Ірландії, тому що території цих держав не належать до Шенгенської зони.

Зазначимо, що безвізовий режим України з ЄС передбачає спрощену процедуру в’їзду до держав Шенгену, навіть тих, які не входять до Євросоюзу. Наприклад, українці можуть відвідати без візи Норвегію, Швейцарію, Ісландію, Ліхтенштейн, які входять до Шенгену, але не належать до ЄС.

Якщо ви маєте сумніви у тому, що ваша наступна подорож відповідає правилу 90/180, то можете скористатися «шенгенським калькулятором». Він знаходиться на сайті Євросоюзу, а також на багатьох інших онлайн-ресурсах з перекладом на українську мову.

Безвізовий режим з ЄС
Безвізовий режим – нові можливості для подорожей
Як тепер українцям подорожувати до Європи

Які документи необхідні для подорожі без візи?

Які документи потрібні для безвізового в’їзду до країн Шенгенської зони? Чим цей перелік відрізняється від звичайного? Відразу ж зауважимо, що пакет документів значно менший, та з ним не потрібно відвідувати диппредставництво, але необхідно узяти з собою у дорогу.

Документи для «безвізового режиму»:

  • біометричний закордонний паспорт;
  • зворотний квиток (окрім подорожей власним авто);
  • підтвердження наявності житла (бронювання готелю або запрошення);
  • медичне страхування;
  • підтвердження мети поїздки (запрошення, гарантійний лист, квиток на виставку або концерт, план подорожі);
  • наявність коштів для здійснення подорожі.

Для підтвердження фінансової спроможності достатньо готівки у встановленому для певної країни розмірі. Наприклад, для Польщі ця сума складає 100 злотих (близько 24 євро) на день, для Єврозони – близько 45 євро на добу.

Якщо ви не плануєте знімати усі гроші, скористуйтесь «Візою» або «Мастер-кард» з достатньою сумою на рахунку або запросіть лист-фінансову гарантію від приймаючої сторони.

Інфографіка: Мінімальна сума на день для в’їзду до країни

Безвізовий режим з ЄС: Мінімальна сума на день для в'їзду до країни

Чи потрібна довідка з банку?

Офіційно довідка з банку для подорожі до країн, з якими Україна має безвізовий режим, не потрібна. Проте в інтернеті часто з’являються поради, які стверджуюсь, що слід узяти виписку з банку, довідку з місця роботи/навчання, дорожні чеки, тощо. Насправді у власників біометричних паспортів такі довідки ніхто не вимагає. Окрім того, тревел-чеки (платіжні документи) в Україні роздобути досить складно.

Якщо ви бажаєте перестрахуватись, можете захопити з собою чек з банкомату, одразу після зняття певної суми перед виїздом. Або зберегти на телефоні sms-повідомлення, яке інформує про останні транзакції, із зазначенням залишку коштів на рахунку.

Також рекомендується повідомити банк про майбутню поїздку, щоб уникнути непорозумінь після спроби скористатися карткою за кордоном.

Що робити, якщо у вас є діюча шенгенська віза?

Якщо ви раніше відкрили шенгенську візу, то можете подорожувати по ній до закінчення терміну дії, а у вільний час займатися оформленням біометричного паспорта.

Як по «безвізу» поїхати дитині?

Безвізовий режим поширюється не тільки на дорослих громадян України, але й на дітей. Для того щоб здійснити поїздку дитині потрібен свій, окремий від батьківського, біометричний паспорт.

Як по безвізу поїхати дитині
Подорож з дітьми
Поїздка до Європи з дитиною

Також слід звернути увагу на наступні особливості в’їзду:

  • У дітей до 12 років не беруться відбитки пальців. Але це не означає, що паспорт, який вони отримують, не може бути біометричним. Біометрією вважається будь-який документ, що має спеціальний чіп. Тобто фотокартки дитини, записаної на чіп, буде достатньо для того, щоб вважати паспорт біометричним.
  • Починаючи з 14 років, для отримання біометричного документа потрібно пред’являти внутрішній ID-паспорт. Без нього біометричний паспорт не оформляють.
  • Особам до 16 років закордонний паспорт дають на 4 роки. Починаючи з 16 років, закордонний паспорт оформляють на 10 років.
  • Застаріла система, за якою фото дитини вклеювали до паспорту батьків, втрачає свою актуальність. Тепер будь-яке звернення за проїзними документами для неповнолітніх передбачає видачу їм закордонного паспорта. З квітня 2018 року діти не зможуть залишати країну за батьківським паспортом. До цього моменту з вклеєним фото можна возити дітей у віці від 5 до 12 років.
  • Якщо дитина їде з одним з батьків, то другий повинен дати дозвіл на виїзд. Якщо дитина їде без батьків, то дозвіл повинні підписати обоє батьків. Це правило залишається незмінним.

Безвізовий режим з ЄС: чи можуть вам відмовити у в’їзді?

Навіть громадянам з біометричним паспортом можуть відмовити у в’їзді в ту чи іншу країну. Якщо у вас не буде усіх необхідних документів, ви не зможете продовжити подорож, незважаючи на безвізовий режим з Європою для українців.

Основною причиною відмови у в’їзді є відсутність документальних свідчень, що підтверджують мету поїздки та наміри повернутися. Особи, які перетинали кордон без зворотного квитка, бронювання готелю, запрошення або пояснення цілей подорожі до Європи, змушені були повернутися додому.

Також існує ряд причин, за якими українцям можуть відмовити в можливості скористатися «безвізом».

Причини відмови у в’їзді:

  • відсутність одного або кількох документів;
  • знаходження у списку осіб, яким заборонено перетинати кордон крани;
  • депортація з ЄС;
  • порушення строків перебування в ЄС;
  • правопорушення, вчинені під час перебування у країні;
  • непогашена судимість від 1 року;
  • підозра у тяжкому злочині;
  • визнання особи потенційно здатною на злочин або загрозою безпеці ЄС.
Що таке безвізовий режим з ЄС
Безвізовий режим України з Європою
Безвізовий режим, подорож до Європи

Останній пункт – найбільш незрозумілий, оскільки він описаний недостатньо докладно. Наприклад, новини про безвізовий режим описують випадки, коли польські прикордонники відмовляли у в’їзді учасникам АТО.

Маленька підказка для тих, хто прибув до Польщу авіарейсом з України: не ставайте у чергу на прикордонний контроль, де знаходиться багато ваших співвітчизників- чоловіків. Їх дуже ретельно та довго перевіряють на предмет участі у бойових діях на Сході. Перевірка може затягнутися, тому черга з великою кількістю чоловіків завжди рухається повільніше.

Безвізовий режим: як підготуватися?

Якщо ви давно плануєте подорож за кордон, але сумніваєтесь у тому, що зможете самостійно розібратися у законодавчих нюансах, то завжди можете звернутися до нас! Ми допоможемо та підкажемо вам як оформити біометричний паспорт, правильно визначити термін перебування в країнах Шенгенської зони, поставити «Шенген» у старий паспорт, тощо.

В яких випадках слід звертатися до нас:

  • у вас закінчується закордонний паспорт та потрібен новий;
  • старий паспорт дійсний, але потрібен біометричний документ;
  • ви не хочете оформляти біометричний паспорт, але плануєте їхати до зони Шенгену;
  • якщо вам потрібні: шенгенська віза; закордонний паспорт для дитині до 12, 14 або 16 років;
  • ви плануєте виїхати за кордон з дитиною за вашим паспортом;
  • віза потрібна дитині, яка не має окремого проїзного документа.

Звертайтесь – ми швидко вирішимо будь-яке питання, що стосується подорожі за кордон. І ви переконаєтесь, що безвізовий режим з ЄС має величезну кількість переваг!

Країни, до яких українці можуть поїхати без візи

Незважаючи на безвізовий режим, українські туристи можуть скористатися документом, виданим консульством будь-якої країни Шенгенської угоди. Він дозволяє пересуватися по Шенгенській зоні, тобто усім європейським державам (до 90 днів) без обмежень, а також по деяким підконтрольним цим країнам територіям.

Австрія Бельгія Угорщина Німеччина
Греція Ісландія Іспанія Італія
Латвія Литва Ліхтенштейн Люксембург
Мальта Нідерланди Норвегія Польща
Португалія Словаччина Словенія Фінляндія
Франція Хорватія Чехія Швейцарія
Швеція Естонія

Чотири держави, представлені у таблиці нижче, мають особливості відвідування по шенгенській візі (у зв’язку з розташуванням країни або специфікою її законодавства). Ви можете перетинати кордон держави за шенгенською візою, окрім випадків, коли збираєтесь відвідати лише одну окрему країну.

Наприклад, під час туру ви плануєте відвідати Угорщину, Словенію та Італію за візою, виданою Угорщиною. Також за цією візою ви можете відвідати Сан-Марино. Якщо ж ваш шлях лежить безпосередньо до Сан-Марино, вам необхідно прилетіти до найближчого італійського аеропорту, маючи візу Італії.

Андорра якщо ви хочете відвідати тільки Андорру, вам потрібно отримати візу Іспанії
Ватикан якщо ви бажаєте побачити лише Ватикан, необхідно отримати італійську візу
Данія Гренландію та Фарерські острови можна відвідати тільки за візою, виданою Данією
Сан-Марино для відвідування лише Сан-Марино потрібна італійська віза

Румунія, Кіпр, Болгарія — це країни, які не входять до шенгенської зони, але ви можете в’їхати на їх територію за наявності діючої багаторазової шенгенської мультивізи, яка була «погашена» у країнах Шенгенської угоди. Але з візою, виданою консульствами цих держав, в’їзд до шенгенської зони неможливий.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber