Чи потрібно оформляти візу для дитини? Дитина — це до скількох років?

Так. Дитині необхідно оформляти візу.

У випадку, якщо обоє батьків в’їжджають до європейської країни і виїжджають разом з дитиною, то при оформленні візи Шенген не потрібно надавати згоду на виїзд на територію Шенгенської зони. Виняток становить Франція, яка вимагає нотаріально оформленого дозволу від обох батьків, один на одного, навіть якщо батьки їдуть разом з дитиною (дітьми). В інших випадках при спільній подорожі батьків з дітьми потрібно надати лише копію свідоцтва про народження дитини. Якщо обоє батьків мають Шенгенську візу, то консульства деяких країн вимагають, крім копій, надання оригіналів закордонних паспортів батьків.

  • Якщо дитина подорожує у супроводі одного з батьків, то обов’язково вимагається згода на виїзд за кордон від другого з батьків. При наданні згоди необхідно мати копію першої сторінки паспорта та сторінки з пропискою від другого батька. Також зверніть увагу, що для консульств деяких європейських країн має значення термін оформлення згоди. Наприклад, деякі візові центри для відкриття дитячої Шенгенської візи вимагають згоду, видану за місяць до подання заяви на отримання візи Шенген.
  • Якщо дитина подорожує без батьків в супроводі третьої особи, то Вам обов’язково потрібно надати нотаріальну згоду батьків на супроводжуючого, із зазначенням його імені. Для надання документа про згоду на виїзд треба мати копії перших сторінок внутрішнього паспорта батьків.

Консульства багатьох європейських країн вимагають тільки нотаріально завірені копії документів. Але можна і не завіряти їх у нотаріуса, а просто пред’явити працівнику візового центру копію та оригінал документа для того, щоб звірити дані. Тоді тільки копії документів з відмітками про ідентичність з оригіналом будуть прикладатися до пакету документів на оформлення Шенгенської візи для дитини.

Відповідно до Європейського кодексу від 5 квітня 2010 року, діти до 6 років звільняються від консульського збору. Він сплачується лише при терміновому оформленні Шенгенської візи. Також діти не звільняються від сплати збору при подачі документів через візові центри Шенгенських країн.

В даний час дітям дозволено виїжджати, якщо вони вписані в паспорт батьків, і вклеяна фотографія дитини.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber