Магістратура та вища освіта в Чехії для українців

Бажаєш навчатися в Європі?

Отримай безкоштовну консультацію
Магістратура в Чехії
Умови вступу
Медична освіта
Друга вища
Приватні ВНЗ

Чехія – приваблива для отримання майбутньої професії країна, навчання у якій здійснюється безкоштовно, а диплом визнається у 27 державах Європейського Союзу. Високий рівень набутих знань дозволяє студентам знайти престижну та цікаву роботу.

Отримати вищу освіту в Чехії можна за умови:

 • успішного складання іспитів при вступі до ВНЗ;
 • знання чеської мови, якою відбувається навчання в державних університетах.

 
Вивчити чеську мову можна самостійно, користуючись підручниками та словниками, але для економії часу, а також отримання практики та сертифіката рекомендується пройти навчальний курс у мовній школі.

Навчання в Чехії, магістратура
Вища освіта в Чехії
Як отримати вищу освіту в Чехії

 
Там вам запропонують кілька освітніх програм для абітурієнтів:

 • Заняття з екзаменаційних предметів. Курси читають викладачі державних ВНЗ, що забезпечує високу якість підготовки та високі шанси отримати прохідні бали на іспитах. Також лекції допомагають визначитися з вибором майбутньої спеціальності.
 • Спеціальні мовні курси. На заняттях відбувається детальне вивчення мовного середовища, що допомагає студенту вільно читати й писати, спілкуватися та висловлювати свої думки чеською мовою.

 
Проходження мовних та підготовчих програм стане вигідною інвестицією, яка в майбутньому допоможе вам легко адаптуватись до умов освіти в Європі та забезпечить високу заробітну працю після отримання диплома.

Навчання в Чехії: магістратура

Навчання в Чехії:
магістратура

Українські студенти, які навчаються у ВНЗ своєї країни, але хотіли б отримати повну освіту за кордоном, можуть поступити до магістратури іноземного навчального закладу.

Магістратура в Чехії пропонує рівні можливості для усіх студентів. Другий ступінь освіти можливо отримати на 120 факультетах 30 університетів, які фінансує держава, а також у трьох приватних структурах. Подати документи можуть усі студенти, які мають диплом бакалавра будь-якої країни.

У чеській магістратурі можна навчатися за наявною спеціальністю або вибрати інший напрямок.

Магістратура в Чехії для українців
Вища освіта в Празі
Друга вища освіта в Чехії

Термін навчання в магістратурі

Навчання в чеській магістратурі може тривати різну кількість років. Більшість освітніх програм розраховано на два роки, але в деяких випадках цей процес може зайняти п’ять-шість років, зокрема:

 • Якщо студент не засвоїв програму за 2 роки. За бажання він може продовжити навчання на строк до п’яти років. Але у цьому разі він має оплатити подальше навчання самостійно.
 • Студент зарахований на спеціальність «Педагогіка початкової школи», «Право та юриспруденція», «Католицька теологія» та деякі медичні спеціальності. Навчання починається після школи й безперервно триває 5-6 років.

Умови вступу до магістратури

Умови вступу до магістратури

Магістратура в Чехії доступна для іноземних студентів, зокрема українців, за умови:

 • володіння чеською мовою;
 • успішного складення вступних іспитів;
 • отримання свідоцтва з нострифікації диплома бакалавра; (нострифікація – це порівняння документа про освіту, отриманого в Україні, з дисциплінами ВНЗ Чехії. Якщо освоєні дисципліни та кількість годин збігаються, український диплом бакалавра прирівнюється до чеського. Процедура нострифікації відбувається у державному університеті Чехії та займає близько 2 місяців);
 • своєчасної подачі заяви. Зазвичай прийняття заяв у ВНЗ триває з лютого по квітень включно, а в травні вже здаються іспити.

Медична освіта в Чехії

Медична освіта в Чехії

У Чехії найнижчий рівень безробіття серед країн Євросоюзу, а зарплата лікарів становить понад 50 тисяч крон, тому медичні ВНЗ користуються особливою популярністю. Але навчання вимагає багато сил та часу й складається з двох етапів:

 • Теоретичний курс, що триває три роки.
 • Трирічна практика.

Після цього студент складає іспити та отримує ступінь MUDr – Medicinae Universae Doctor. Але медична освіта в Чехії триває – випускник обирає спеціалізацію, наприклад, кардіохірургію, та навчається від трьох до семи років.

Також двері чеських лікарень відкриті для українців, які вже мають диплом лікаря. Дипломовані медики інтегруються до системи охорони здоров’я країни (проходять апробацію) у два етапи:

Якщо професійна практика не визнається або визнається частково, фахівцю необхідно пройти її протягом деякого часу в медичному закладі країни. Повним визнанням практики підтверджується кваліфікація іноземного фахівця в Чехії.

Друга вища освіта в Чехії

Друга вища освіта в Чехії

Навчатися в Чехії можна вже маючи український диплом спеціаліста або магістра. Для того щоб безкоштовно отримати другу вищу освіту в Чехії, необхідно:

 • пройти підготовчі курси зі спеціальних предметів;
 • завершити навчання у мовній школі та отримати сертифікат, що підтверджує знання чеської мови;
 • подати заявку на нострифікацію диплома;
 • скласти вступні тести/іспити на високі бали або успішно пройти співбесіду у магістратурі на обрану професію;
 • пройти навчання протягом двох років (окрім медичної галузі).

Навчатися у Чехії можна не тільки чеською, але й англійською мовою, але останній варіант буде платним.

Навчання в приватних ВНЗ

Навчання
в приватних ВНЗ

Отримати вищу освіту в Празі та інших містах країни можна як у державних, так і приватних ВНЗ. Умови для абітурієнтів однакові – необхідно знати чеську мову й успішно скласти іспити з профільних предметів. Але навчання в приватних університетах завжди платне.

Усі ВНЗ Чехії направляють своїх студентів на практику до різних підприємств країни, де вони можуть скористатися своїми знаннями й вміннями та влаштуватись на роботу після отримання диплома.

Навчання в Європі – це нові можливості для розвитку, самореалізації та отримання цікавої й високооплачуваної професії.

Відео — Вища освіта в Чехії

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber